Türkiye, her geçen gün daha fazla başka ülke vatandaşının yaşadığı, çalıştığı ya da bulunduğu bir ülke konumundadır. Yabancıların sayısının artması yabancılarla ilgili hukuki sorunların da artması anlamına gelmektedir. Yabancılar için, haklarını vatandaşı olmadıkları bir ülkede nasıl kullanabilecekleri endişe konusudur. Türkiye’deki kanunlar yabancıların haklarını korumayı ve mağdur olmalarını engellemeyi hedefler. Yabancıların kanunların kendilerine sağladığı haklardan faydalanabilmek için hukuk bürolarına danışarak hangi haklara sahip olduklarını öğrenmeleri önemlidir.

Yabancıların en çok karşılaştığı hukuki işlemlerden birisi oturma izni ve çalışma iznidir. Oturma izni ve çalışma izni almak için yabancıların belli şartları yerine getirmiş olması aranır. Yabancılar hukuku alanında çalışan avukatlar kişilere bu alanda danışmanlık hizmeti vererek oturma izni ve çalışma izni almalarına yardımcı olabilirler. Bunun dışında son yıllarda yabancıların Türkiye’deki gayrimenkullere olan ilgisi artmış durumdadır. Yabancıların gayrimenkul alırken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından farklı olarak yapması gereken bazı hukuki işlemler bulunmaktadır. Yabancıların belli şartları sağlamak koşuluyla Türkiye Cumhuriyeti’nden vatandaşlık almaları da mümkündür. Vatandaşlık almanın birkaç yolu bulunduğundan hangi yolun en hızlı ve doğru yol olacağı düşünülerek karar verilmelidir.

Yabancı yatırımcı sayısı gün geçtikçe yükselmektedir. Türkiye’de ekonomik olarak fırsat gören yabancılar sermayelerini burada kullanarak iş kurmak istemektedir. Hukuk büroları yabancılara şirket kurma konusunda danışmanlık hizmeti verir. Yabancıların kuracağı şirketlerin yönetmeliklere uygun olması ve doğru şekilde kurulması önemlidir. Aksi takdirde maddi ve manevi açıdan olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Legal Hukuk Bürosu bu konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir.